Arama Motoru Optimizasyonu

Site ve uygulamalarınızın güncel SEO teknikleri ile ön sıralarda olmasını sağlayın

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize trafik miktarını ve kalitesini artırma uygulamasıdır. Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

Kullanıcı sorgularının alaka düzeyi baz alınarak derecelendirilen ve sıralanan sayfalar üst sıralarda yer aldıkça tıklanma olasılığı artar.

Tüm web ağında yer alan milyarlarca doküman, sayfa, dosya, haber, videolar ve görsellerin taranması ve dizine eklenmesi sonucu her sayfa kendine arama sonuçlarında bir sıralama edinir. Bu tarama ve dizine ekleme araçları web sitenizin sayfalarını tek tek ziyaret eder ve kullanıcıların ihtiyaçlarına ne derece cevap vereceğini tahmin ederek sonuçlarda sıralanır. Ne kadar iyi düzenlenmiş, optimize edilmiş sayfalara sahipseniz görünürlük şansınız o kadar artar.

 

Web Sitemin Neden SEO’ya İhtiyacı Var?

Hedeflerin var olduğu, satış rakamlarını katlayarak faaliyet gösterdiği sektörde devleşmek isteyen işletme sahiplerinin bu alanda ciddi yatırımlar yapması gerekiyor. Dünyanın en kaliteli ürünlerine sahip olan bir mağazaya hiç müşteri ziyareti olmazsa ürünlerin ne kadar kaliteli olduğunun hiçbir önemi kalmayacaktır.

Arama motoru kullanıcıları bir ürün, hizmet veya bilgiye ulaşmak için arama yaparlar. Arama motorları, arama sorgularına göre alakalı siteleri bir liste halinde kullanıcıya sunarlar. Arama sonuçları sayfasında sıralama yaparken alakalı siteler ile ilgili birçok kriter değerlendirilir. Arama motorlarının gerçek amacı, kullanıcı deneyimini geliştirmek olduğu için kullanıcıyı tatmin edecek siteler daha üst sıralarda bulunur. Arama sonuçları sayfasında yüksek bir sıralamaya sahip olmak beraberinde yüksek web sitesi trafiği getirir. Bu şekilde siteniz daha kolay bulunur hale gelir ve ziyaretçi sayınız artar. SEO ile web sitenizi üst sıralara taşıyarak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

SEO’nun nihai hedefi hem kullanıcılar hem de arama motorları için olabildiğince kolay bulunabilir içeriklere sahip olmak olarak düşünülebilir. Bir web sayfasının ne hakkında olduğunu anlamak, sayfayı uygun anahtar kelimelerle tanımlamak ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak şekilde kullanışlı ve anlaşılabilir hale getirmek arama motoru optimizasyonunun temelini oluşturur.

 


SEO’yu Oluşturan Temel Elementler

Arama Motoru Optimizasyonu kavramının ilk ortaya çıktığı zamanlarda anahtar kelime kullanımı SEO ile neredeyse eş anlamlıydı. Bir sayfanın var olup olmaması, arama motorlarının web sayfasının içeriği hakkında bilgi bulması ve anlayabilmesi için bir web sitesindeki belirli, doğru anahtar kelimeleri kullanmaya bağlıydı.

Günümüzde ise arama motorları çok daha komplike bir hale geldi. Anahtar Kelime faktörü hala çok önemli olsa da Alaka Düzeyi . Kullanıcıların aramaları sonucu ziyaret ettiği sitenizin Alaka Düzeyi bir sonraki gösterimlerde kullanıcı deneyimine bağlı olarak sizi daha iyi veya daha kötü bir yere taşıyabilir.

Arama motorlarını sizden beklediği temel ölçütleri karşılayan sayfaların içeriği şöyledir:

  • Kullanıcı Dostu; İçerik okunabilir mi? Siteniz kolayca gezilebilir bir şekilde organize edilmiş mi? Gereksiz bağlantılarla dolup taşıyor mu?
  • Benzersiz; Sitenizde var olan içeriklerin başka bir kaynaktan alınıp kopyalanması, çoğaltılması arama motoru sonuçlarında yer almasını negatif şekilde etkileyebilir.
  • Yetkili ve Güvenilir; İçeriğiniz belirli bir konuyla ilgili bilgi için güvenilir bir kaynak olarak değerlendiriliyor mu?
  • Kullanıcı Arama Amacına Göre Düzenlenmiş; Kaliteli içeriği yaratmanın ve optimize etmenin bir parçası da kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır. İçerik konuları sıralandıkları arama sorgularıyla aynı düzende getirilmelidir.

Bu durumda 3 madde ile SEO’nun sonuçlarını özetleyebiliriz.

  • Trafik Kalitesi: Arama sonuçlarından sizi bulan bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde aradığı ve sizin bulacağını vadettiğiniz sonucun gerçekten orada olmasını ifade eder. Örneğin; Apple bilgisayar arayan bir kişiye elma satmayı teklif ederseniz bu çok da kaliteli bir trafik olmayacaktır.
  • Trafik Miktarı: Arama motoru sonuç sayfasından sitenizi bulan doğru kullanıcıların organik trafiği arttıkça sıralamanız günden güne daha iyi bir performans gösterecektir.
  • Organik Sonuçlar: Reklamlar, anahtar kelimeler ile yapılan aramaya bağlı olarak, çıkan sonuçların büyük bir bölümünü oluşturuyor. Organik trafik herhangi bir ödeme yapmadan alınan trafiği ifade eder.

Pazarlama departmanları için bir mecra olarak internet, özellikle de arama motorları, tüketicilere ulaşmak ve bir markayı inşa etmek için en önemli alandır. Web siteleri arama motorlarında sıralama için rekabet eder ve ancak SEO konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olanlar artan trafik ve üst sıralarda görünürlük avantajlarından yararlanırlar.

Arama motorları, sitenizin içeriğini nasıl anlayabilecekleri ve tarayabilecekleri konusunda sınırlıdır: Sitenizi metin ve html gibi basit şekillerde görebilirler. Arama motorlarının doğal olarak ve kolayca tarayabileceği, anlayabileceği içeriği nasıl yapılandıracağını ve yazacağımızı iyi biliyoruz. Aynı zamanda arama motorlarının tarayamayacakları şeyler hakkında da onlara yardımcı olmakta oldukça iyiyiz.

Yaptığımız site hızı optimizasyonu çalışmaları ile sayfa açılma hızlarında %300’e varan artış sağladık. Hızdaki gelişme kullanıcı deneyimini ve hemen çıkma oranlarını iyileştirirken, Arama motoru algoritmaları tarafından da sıralama artışı ile ödüllendirildiler.

 

Bize ulaşın, bir göz atalım!

yün cami halıları
mide küçültme ameliyatı riskleri
mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı cami halıları burda. dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.