Neden A/B Testi Yapmalısınız?

150 150 Ayse

Sitenizin içeriğini, kullanılabilirliğini ve müşteri memnuniyetini ölçmek için A/B testi uyguladınız mı?

Siteniz ne kadar büyük olursa olsun, satışlarınız ne kadar iyi olursa olsun test yapılması gerekir.

İşte  A/B testi uygulamaya başlamak için size bir çok neden:

 

 • A/B testi odak grupları, kullanıcı ve kullanılabilirlik testlerindeki gibi insanların ne yapacaklarıyla ilgili düşüncelerini değil gerçekten yaptıklarını ortaya koyar.
 • A/B testi eyetracking, heatmaps, anketler ile bütün kalitatif dataları toplar, hipotez testinin kabul veya reddine karar verir.
 • A/B testiyle hata olasılıkları bilinir.
 • A/B testi, sitenizin açılış sayfasını ve temalarını farklı versiyonlarla test etmenizi sağlar.
 • A/B/n testi sadece 2 versiyonla sınırlı değildir.
 • A/B testi çok değişkenli testlere göre daha başarılı dönüşüm oranları sağlar.
Site temalarınızı teste tabi tutmadan performanslarının nasıl olduğunu bilemezsiniz.

 

 • A/B testi, affilate geliri, e-ticaret ve mobil dönüşüm optimizasyonları dahil bir çok dönüşüm kanalını takip edebilirsiniz.
 • A/B testiyle takip edilen test grupları için ilave hipotez testi geliştirilebilir, bu sayede çok değişkenli testlere göre daha derin analiz etmeyi sağlar.
 • A/B testini açılış sayfası optimizasyonu, web sitesi dönüşüm optimizasyonu, e-mail testi ve siteyi yeniden tasarlamak için kullanılabilir.
 • A/B testi ile herhangi bir test tasarımını kullanarak özelleştirilmiş bir çok değişkenli test çalıştırmak için kullanılabilir.
 • A/B testi çok değişkenli testler gibi test tasarım seçenekleri sınırlı değildir.
 • A/B testi alakasız trafikleri ayırır sadece ilgili potansiyel etkileşim etkilerini seçer.
 • Çok değişkenli test aşırı trafik gerektirirken, A/B testi tüm metotlardan daha hızlı sonuç verir.
 • A/B testi, çok değişkenli test kadar istatistiksel güven sağlanmadan testi sonlandırmanızı gerektirmez.
 • A/B testinde performansı düşük değişkenleri testi yeniden başlatmaya gerek kalmadan eleyebilirsiniz.
 • A/B testini yorumlamak kolaydır.
 • A/B testi hızlıca yeniden yürütülebilir ve extra doğrulama sağlanabilir.
 • A/B testi sonuçları hem pazarlama hem de finans müdürlerini mutlu eder.
 • A/B testi pazarlama stratejilerinizi ve esas yarattığınız değeri test etmenize olanak sağlar.

 

Özellikle sitenizin dönüşüm oranları düşük ise, alınacak en iyi karar test yapmaktır. Sitenizin perfprmansı nasıl olursa olsun sürekli geliştirmenin yollarının bulunması gerekir. Gelişimi sağlayacak en iyi yol ise A/B testi uygulamaktır.

AUTHOR

Ayse

Online Drugstore, bactrim purchase online, Free shipping, bentyl online cheap, Discount 10%, buy sildalis low cost

All stories by: Ayse

Leave a Reply

Your email address will not be published.

yün cami halıları
mide küçültme ameliyatı riskleri
mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.